Громадська організація "Луначарський добробут"

27 травня 2016 року в селі Луначарське відбулася урочиста подія -  відкриття оновленого сільського Будинку культури, що стало фінальним акордом проекту «Клуб засвічує вогні. Оновлений сільський Будинок культури - центр розвитку та інтеграції громади», який впроваджено в рамках проекту «Всебічна стабілізаційна підтримка для внутрішньо переміщених осіб та постраждалого населення в Україні», що реалізувала Міжнародна організація з міграції за фінансової підтримки Європейского союзу у партнерстві з Західноукраїнським ресурсним центром.

Церемонію відкриття оновленого  сільського Будинку культури розпочав Роман Любченко - Національний офіцер відділу надзвичайних ситуацій та стабілізації Міжнародної організації з міграції. З привітання до жителів громади звернулися Луначарський сільський голова Ксенія Божкова, голова Бердянської райдержадміністрації Роман Молодецький та голова Бердянської районної ради Жанна Васильчик.

Шлях до цього дня тривав більше року. У лютому 2015 року громада села Луначарське  подала заявку на участь у проекті і в результаті одна із сільських громад Запорізької області була відібрана як місцевий партнер.

Під час реалізації проекту створено комфортні умови для роботи сільського Будинку культури, а саме: встановлено модульну газову котельню, влаштовано нову систему опалення будівлі, замінені вікна та двері на енергозберігаючі, відремонтовано малий зал. Придбано оргтехніку, меблі та матеріали для роботи гуртків,  меблі для лікарняної амбулаторії, звукову та світлову апаратуру для занять з вокалу та хореографії, жіночого клубу за інтересами «Світлиця», закуплені сценічні костюми. Також в  Луначарській ЗОШ І-ІІІ ступенів на початку червня будуть замінені 27 вікон на енергозберігаючі та вже отримано обладнання для кабінету хімії.

Литвинова Анастасія,  спеціаліст зі стабілізації громад відділу надзвичайних ситуацій та стабілізації Міжнародної організації з міграції вручила пам’ятні подарунки членам ініціативної групи, яка займалася впровадженням проекту, а саме: голові громадської організації «Луначарський добробут» Корж Олені, Кутовій Оксані, Іововій Яні, Федоренко Тетяні, Короленко Валентині, Колодяжній Ользі, Немушкіній Анжеліці, Охрименко Світлані, Гаращук Оксані, Прокоповичу Івану.

Слова вдячності лунали також на адресу експерта Західноукраїнського ресурсного центру Левка Довгана, який проводив навчання та тренінги з  ініціативною групою та Сущенко Світлани – регіонального координатора проекту «Всебічна стабілізаційна підтримка для внутрішньо переміщених осіб та постраждалого населення в Україні» по Запорізькій області, яка постійно супроводжувала громаду під час впровадження всіх заходів.

Сподіваємося, завдяки створенню в Луначарському сільському Будинку культури умов, що сприяють адаптації внутрішніх переселенців, успішній самореалізації ВПО у нових соціальних умовах та інтеграції їх в громаду підвищиться загальний рівень соціальної згуртованості.